GENEL BAŞKAN'DAN

GENEL BAŞKAN'DAN

Değerli Gaziler, Gazi, Şehit Aileleri ve Okurlarımız;
Üzerinde huzurla yaşadığımız vatan topraklarımıza yöneltilmiş bulunan tehditlerin ne derece büyük bir hal aldığı Afrin’e Mehmetçiğin ayak basmasıyla bir kez daha tatbik edilmiş oldu. Sınır komşumuz olan Suriye’deki 2011 yılından beri süregelen iç savaş koşullarından beslenerek terör faaliyetlerini artıran DEAŞ, PKK/PYD/YPG gibi eli kanlı terör örgütleri karşısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti tabii olarak sınır güvenliğini tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak amacıyla 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ardından meşru müdafaa hakkını kullanarak ilk etapta Fırat Kalkanı Harekâtı’nı başlatmıştı.. 7 ay gibi bir sürede Cerablus ve El Bab gibi stratejik açıdan önemli olan coğrafi bölgeler teröristlerden temizlendi. Zeytin Dalı Harekâtı ile de Afrin bölgesini temizleyerek ‘Kızıl Elmamızı’ Mümbiç olarak tayin ettik.
Türk milleti vatanın bütünlüğü için neleri göze alabildiğini dün Çanakkale’de Conkbayırı’nda Arıburnu’nda Gelibolu’da düşmana süngüyle saldırarak ispatlamış, Kore’de ülkemizin çıkarları doğrultusunda kahramanca mücadele vermiş, Kıbrıs’ta ise bölünmez bütünlüğümüzün vesikasını çizmiştir.
            15 Temmuz gecesi de sınırlarımız dâhilinde; milletimiz kendi paralarıyla alınan tanklara kendi paralarıyla alınan tüfeklere karşı, silahsız ve sivil şekilde, üzerine ölüm kusan helikopterlere, bomba yağdıran uçaklara aldırış etmeden direnişini sürdüren; eşlerini, çocuklarını, geleceklerini, umutlarını, her şeylerini geride bırakarak mücadeleye koşan erkeklere, kadınlara, gençlere ne desek eksik kalır. O gece milletimiz asker kıyafeti giyen hainlere ve bu hainlerin Pensilvanya’daki terörist elebaşına gerekli cevabı en sert şekilde vermiştir.  Allah her birinden ayrı ayrı razı olsun.
Bunların dışında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla da sınır ötesindeki cesaretini dünyaya göstermiştir. Kendisine vatan adını verdiğimiz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir, bu yüzden tek dil, tek devlet, tek bayrak derken boş vaatler peşinde olmadığımızı bir kere daha belirtmek istiyoruz!
Devletimiz, geçmişinden aldığı tecrübeleriyle, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef tayin ettiği muasır medeniyetler yürüyüşünde yüzde yüz sınır güvenliğini sağlayabilmiş, kendi uçağını, uydusunu, tankını, insansız hava aracını üretebilmiş, istisnasız her vatandaşının sosyal devlet güvencesine kavuşmuş şekilde partiler üstü bir düşünce yapısıyla geleceğine emin adımlarla ilerlemektedir.
Yaklaşan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizlere düşlediğimiz bu atmosferi yaşatma gayesinde oldukları için ve özellikle de ülkemizin çıkarlarını her zaman şahsi çıkarlarının üzerinde görerek çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye ve BBP Lideri Sayın Mustafa Destici’ye teşekkürlerimi arz ediyorum. Ülkemizin çıkarları doğrultusunda parti üstü bir duruşla vatanımızın bölünmez bütünlüğünü şahlandırarak dik duruş sergilemeleri ve buna yönelik hareket etmeleri bizleri de gururlandırmaktadır.
Sizlerin de duasıyla buradan, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve onlarla cennette buluşma ümidimi sürdürüyorum. Bu vatan önce Allah’a sonra kahraman Mehmetçiğimize ve dualarıyla destek olan milletimize emanettir.
Muhabbetle…
 
Gazi Lokman AYLAR
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı
Genel Başkanı